38. Uluslararası Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali

Selçuk Deve Güreşi 2020

Deve güreşlerinin Kırkpınar'ı olarak kabul edilen Selçuk Efes Deve Güreşleri Festivali'nin 38.si Pamucak Deve Güreşleri sahasında Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden gelen pehlivan develerin katılımıyla yapıldı. 

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen, 60 değişik yerde yapılan deve güreşlerinin “en popüler ve en iyi organizasyonu” olarak ünlenen Selçuk-Efes Deve Güreşleri Festivalinde Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale bölgelerinin Yeni Pazar’dan Fetnaz, Ortakent’ten Florida 1, Germencik’ten Karadayı, Pelitköy’den Armağan 2, Ulubeyler’den Tusunami, Çine’den Savrandereli, Ulucak’ta Çaltlı, Söke’den  Savarona gibi çok ünlü 120 pehlivan devesi kıran kırana mücadele etti.

Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali'inde Kavga Çıktı

Germencik eski belediye başkanı Ümmet Akın'ın devesinin mücadele ettiği sırada saha içerisinde kavga çıktı. Yumruk ve tekmelerin havada uçuştuğu kavganın sebebi belirlenemezken İncirliova belediye başkanı Aytekin Kaya'nın saha içerisine gelerek kavga edenleri ayırmaya çalıştığı öğrenildi. Jandarma ve zabıta ekiplerinin müdahalesiyle kavga yatıştırılırken bazı izleyiciler  tepkisini sahaya yabancı cisim atarak gösterdi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları