2015 yılıydı galiba “Alo Sırrı abi” başlıklı bir yazı dizisi yazmaya başladım. Bazılarını facebook sayfamdan paylaştım zaten. Buna göre günlük veya anlık gelişmeleri kendi canlandırdığım “Sırrı abi” karakteriyle telefonda konuşuyormuş gibi yazacaktım. Yazdım da. Okuyanlar bilir. İlk S-400 muhabbeti konuşulmaya başladığında mesela konuyu sayfamda şöyle işlemiştim:

“Alo Sırrı abi. İyiyim abi sen nasılsın. S-400’mü? Ne mi düşünüyorum? Evet abi uzun süredir aynı telefonu kullanıyordum ama artık bataryası tükendi. Bundan böyle S-400 kullanacağım. Cep telefonu abi sağlam diyorlar. Düşün artık Amerika ve Rusya birbirine girdiğine göre. Üstelik ucu da sivriymiş abi cebe rahat sığar. İzlemedim ama yetkililer G-20 kanalında söylemiş. Sipariş verilmiş abi ilk parti gelmeye başlamış. Nasıl? G-20 televizyon Kanal’ı değil mi? Yok valla Kanal A izlemiyorum abi. Ben belgeselciyim. Timsah, yılan, deri, kösele! Nasıl? S-400 füze mi? Bir zahmet bekleyebilir misin abi bizim yöneticiye bir sorup geleyim. Evet abi Cumhuriyet gazetesi okuyor. Her şeyi bilir! Sordum abi gerçekten füzeymiş. Ne yapacağız abi, bende siparişi vermiş bulundum. İki tane abi. Allah’tan kılıf istemedim yoksa neremize sokacaktık abi? Şimdi ne yapacağız? Evet abi dilekçe yazıp “Helalinden iki tane istiyorum.” demiştim. Cevap mı? Henüz gelmedi abi. İyi de abi gelirse şayet nereye koyacağız bu füzeleri? Yerde yok. Yok abi bizim ev küçük. Bildiğin iki artı bir. Allah seni inandırsın kendim bile zor sığıyorum. Hatta geçenlerde sığmadım gittim otelde yattım. Tamam abi belgesel izlemeye ara versem iyi olacak. Görüşmek üzere abi, yengeye selam. Nasıl? Sen evlenmedin mi abi? Peki düğünde kapalı zarfı kime taktım abi? Tamam abi not ederim artık. S-400’mü? Hele sen bir evlen abi birini sana takarım. Görüşmek üzere abi. Yengeye..! Tamam abi kızma ağız alışkanlığı işte. Aramızda yengenin lafı mı olur? Pardon abi lafın gelişi söyledim. Tamam abi kapatıyorum. Baki selamlar abi. Baki mi kim? Bilmiyorum abi henüz “Tanıyorum” diyen çıkmadı. Abi sen kapatsan diyorum benim çenem düştü. Yok abi iyiyim çenem yerinde o lafın gelişi. Alo! Sırrı abiii. Sırrı abiii. Kapattı gereksiz. S-400 füzeymiş? Aklı sıra beni işletecek. Ben iki tane daha sipariş vereyim de görsün. Birini kendime ayırsam ötekilerini kralına okuturum valla. Aloo Hüsamettin? Sakın S-400 sipariş verme o iş bende birader. Gelişine veririm merak etme. Tabi kılıflar benden. Haydi birader baki selamlar. Ne bileyim oğlum baki kim? Bugün de herkes Baki’yi soruyor!”

İşte böyle! Neden mi yazdım. Bu yazı dizisi benim 2015 yılında yazmaya başladığım, 2021 sonunda da çıkarmayı düşündüğüm kitap dosyalarımdan biridir. Bu yazımdan bir önceki videomu izleyip altına “Raif abi” benzetmesi yapanlar olmuşta! Raif abi sevgili Turgay Yıldız’ın her defasında gülüp eğlenerek izlediğim önemli karakterlerinden biridir ama Sırrı abinin rahat yedi yıl geçmişi vardır. Geçmişlerinin canına değsin!

// Veli Bayrak //

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları