Türkiye'deki Yerli Sosyal Ağlar

Türk girişimciler tarafından Türkiye'de hayata geçirilen sosyal ağlar. Bu yazımızda genellikle AppStore ve GooglePlay'de yayınlanan Türk girişimciler tarafından hayata geçirilmiş sosyal ağ projelerini anlatmaya çalışacağım.BİP

BİP

Turkcell iletişim hizmetleri tarafından İOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece App Store, Google Play ve Turkcell AppMarket üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.

YaaniMail, yine Turkcell tarafından geliştirilen Yaani arama motorunun ücretsiz e-posta servisidir. Google Play ve App Store uygulaması da bulunan YaaniMail, kullanıcılara 2GB saklama alanı vermektedir. Kurumsal kullanıcılar için Türk lirası ile lisans satın alma ve 7 gün 24 saat destek hizmeti sunulmaktadır.

Türk girişimciler tarafından kurulan Özgürce haykır anlamına gelen Freelyshout adlı sosyal ağ, Türkiye'deki siyasi ve ünlülerden destek almış bir sosyal ağdır.   Burdan ulaşabilirsiniz

Ellam

Ellam

Kurucusu İsviçre’de yaşayan aslen Kayserili gurbetçi 38 yaşındaki Muhsin Dikmen’in kuruduğu Ellam Sosyal Ağ Anadolu’da ‘galiba’ anlamına geliyor. 

Daha Fazla Keşfetmek ve Destek olmak için

Burdan Bulaşabilirsiniz.

simitsi.com

simitsi.com

simitsi alan adı ilk kez 2015 yılında Malatyalı 5 gencin başlatmış olduğu Türkiye'nin yerli sosyal medya sitesi olma hayaliyle yola çıktıkları bir projedir.  Malatyalı 5 genç büyük bir başarı yakalamış ancak sonrasında yaşadıkları bir takım sorunlar nedeniyle 2016 yılında bu hayallerini yarıda bırakmışlardır.  O günlerde çıkan haberleri abartılı bulsam da bir anda yükselmelirine olanak tanımıştır. 2018 Yılında tekrar aktif olan sosyal ağın GooglePlay ve AppStor'da uygulaması bulunmaktadır. Burdan ulaşabilirsiniz. Image

FotVid

FotVid

 

Burdan Ulaşabilirsiniz 

 

FotVid, Türkçe Fotoğraf (Fot) ve Video (Vid) kelimelerinin birleşmesiyle türetilmiş bir kelimedir.  GooglePlay ve AppStor'da uygulaması bulunan FotVid'de başlıca yapabilecekleriniz şunlar;

* Hikaye ekle özelliği ile takipçilerinizle anlık durum paylaşımları yapabilirsiniz.

* Arkadaşlarınıza mesajlaşarak haberleşin

* Profilinizde göstermek istediğiniz fotoğraf ve videoları profilinizde paylaşın.

* Beğendiğiniz ve hoşunuza giden gönderilere daha sonra bakmak için Favoriye ekleyin

* Keşfet bölümünden yeni hesapların fotoğraf ve videolarını görün ilham alın.

* Filigran gönderi özelliği ile 130 karekterlik yazı eklerek duygularınızı paylaşın

* Kıyasla özelliği ile anket düzenleyebilirsiniz. Örneğin bir davete katılacaksınız ve ne giyeceğinize karar mı veremediniz hemen sence hangisi özelliği ile takipçilerinize sorarak seçimizi yapabilirsiniz.

* Öncesi Sonrası paylaşım özelliği. Bu özellik ile örneğin yaptığınız bir işin öncesi fotoğrafını ve sonra ki fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz fotoğraf üzerinde kaydırma yaparak öncesini ve sonrasını görmesini sağlayarak farklı bir deneyim sunun.

* Hoşunuza giden bağlantı linklerini profilinizde takipçilerinizle paylaşın.

* Profilinizi istediğiniz renk ve yazı stilleri ile özelleştirebilir. Arka plan fotoğrafı ve arka plan müziği ekleyerek profil ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sizin bildiğiniz Türk girişimi sosyal ağ varsa yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.