Türkiye'nin yerli yeni nesil sosyal ağ platformu "Salyap"ın geliştirme aşaması hızla devam ediyor.
Türkiye'de geliştirilen sosyal ağ platformu Salyap, Me Force tarafından kar amacı olmadan, gönüllük esasına dayanarak kurulan özverili ekibi ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasaları'na uygun olarak hizmete girmeye hazırlanıyor.

Salyap Yeni Nesil Yerli Sosyal Medya #salyap 4K

Türkiye'nin yerli sosyal medya platformu: Salyap

Türkiye'nin yerli yeni nesil sosyal ağ platformu "Salyap"ın geliştirme aşaması hızla devam ediyor.

Türkiye'de geliştirilen sosyal ağ platformu Salyap, Me Force tarafından kar amacı olmadan, gönüllük esasına dayanarak kurulan özverili ekibi ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasaları'na uygun olarak hizmete girmeye hazırlanıyor.

Sosyal medya gündemlerinden oldukça çalkantılı dönemler yaşayan Türkiye'nin yararı için yapılan Salyap sosyal ağ platformu projesi, kullanıcıların bütün verilerini Türkiye'de tutup saklamayı, Türk veri merkezli çalışmayı hedefliyor.

Proje “SALYAP” 2018 yılından beri geliştirilmektedir. Kurucu Mert Çetin tarafından son açıklanan bilgide Salyap 100bin kişiye ulaştığını bildirdi.


GEREKEN DESTEĞİ ALAMIYOR

15 Mart 2020 tarihinde kullanıma sunulan proje, teknoloji ve yazılım çalışmalarının desteklendiği bu dönemde gereken desteği alamadı.

Henüz geliştirme aşamasında olan Salyap, birçok yatırım ile büyük bir proje olarak öngörüldü. Yerli ve milli olma özelliğini taşıyan Salyap, durumdan rahatsız olan belli bir kesim tarafından da karamalara maruz kaldı. Me Force CEO'su Mert Çetin, karalamalar için, "Acelemiz yok, en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Yerli ve milli olması bazı kesimleri rahatsız etse de Türkiye'den ciddi bir destek bekliyoruz. Araştırmadan, soruşturmadan yapılan yorumlar yerine 2 senelik planlı çalışmamız göz önüne alınırsa daha sağlıklı eleştiriler olabilir." ifadelerini kullandı.


Image

SALYAP NEDİR?

Salyap, Türkiye'nin yeni sosyal ağ platformudur. Salyap'ı diğerlerinden ayıran özellik ise; güçlü bir alt yapısının olması ve yönetim ekibinin Türkiye'de olmasıdır.

Yakınınızdaki kişileri bulabildiğiniz, sosyal paylaşımlar yapabildiğiniz, beğeni, yorum, takip yapabildiğiniz ve direkt mesajlar ile etkileşim kurulabildiğiniz yeni nesil yerli sosyal medya Salyap'ta paylaşılan içeriklerin hepsi DHS İnternet Teknolojileri firması tarafından Türkiye'deki sunucularda saklanıyor.

Salyap ile devamlı iletişim halinde kalabilirsiniz, aklınıza gelen her şeyi arkadaşlarınıza takipçilerinize paylaşabilir anılarınızı fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Salyap da daha fazlası da var kısıtlama yok Salyap ile özgürsünüz.

Çocuklar için özel bir koruma sistemimizde bulunmaktadır. Editörlerimiz 18 yaş altı kullanıcılarımız için çok daha fazla hassasiyet göstermektedir, Onların güvenliği için 7/24 sistemin akışını takip etmektedir. Tabii ki de yapay zekâlarımız olmazsa olmazdır. Yapay zekâlar sistem üzerinde sürekli denetim yapmaktadır. Verileri şifreli olarak saklıyoruz, gizlilik ve güvenlik bizim için önemli olduğundan 3 part yazılım ve firmalara bilgiler paylaşılıp satılmamaktadır. Salyap kullanıcıları rahatlıkla sistem üzerinde kullanım sağlayabilirler.


SALYAP ÖZELLİKLER?

Kolay, Güvenilir Mesajlaşma

Takipçileriniz ve arkadaşlarınızla ücretsiz* mesajlaşın. Salyap, mesaj göndermek için telefonunuzun internet bağlantısını kullanır, böylece internet kullanımı dışında (SMS) hiçbir ücret ödemezsiniz.


Her Zaman Güvenli

Salyap uçtan uça şifreleme

En kişisel ve özel anlarınızı Salyap üzerinden paylaşıyorsunuz, işte bu nedenle uygulamamızın her sürümünde uçtan uca şifrelemeyi kullanıyoruz. Uçtan uca şifrelendiğinde, gönderdiğiniz mesajlar ve aramalarınız korunmuş olur. Sadece siz ve haberleştiğiniz kişi bunları okuyabilir veya içeriğe ulaşabilir, aradaki hiç kimse, Salyap bile bunları okuyamaz ve içeriği görüntüleyemez.


Önemli Anları Paylaşın

Profilinizde tutmak istediğiniz fotoğrafları paylaşıp bunları filtreler ve yaratıcı araçlarla düzenleyebilir. Fotoğraf ve durumlar paylaşın. Arkadaşlarınla ve takipçilerinle paylaşmanın basit, eğlenceli ve yaratıcı yolu. Neler Düşünüyorsun? Artık Düşüncelerini Özgürce İfade Edebilirsin. Anket Oluştur, Konu Etiketlerini Takip Et, Konular Hakkında Düşüncelerini Paylaş


Yakınındaki Kişiler, Günlük Anılarını Oluştur

Cihazını Sallayarak 5KM Çapında Yakınındaki Kişiler İle Eşleş, Aynı Anda Sallayan Diğer Kişiler İle Eşleşme imkânı Sağlar. 24 Saatlik Anıları Oluşturmaya Ne dersin? Akışınızda, takip ettiğiniz insanların fotoğraflarına göz atın. Beğenmeler ve yorumlarla önemsediğiniz gönderilerle etkileşime geçin.


Image

Projenin Kurucusu Mert Çetin Şunları da aktardı;

Yerli proje Salyap 2018 yılından beri yürütülen ve geliştirilen bir projedir. Birçok emek ve yatırım yapılarak günümüze kadar gelişerek gelmiştir.

Projenin kurucusu Mert Çetin (Girişimci) ve 20 kişilik ekibi ile 2 yılda oldukça iyi bir yol kat etmiştir.

Proje birçok sorun ile karşı karşıya kaldığı için sürekli ertelenip beta sunumları ile devam etti.

2 ay önce kurucu Mert Çetin tarafından Salyap da paylaştığı başlangıç mesajı aslında her şeyi başlatan mesaj oldu. Twitter gündemine hızlıca giriş yaptı ve Twitter da çok ses getirmeye başladı.

İşler henüz istenilen yere gelmediği için bu olay bir çok sorun ve problemi meydana getirdi. Sorunları çözmek ve hızla büyüyen salyap kitlesine düzgün bir hizmet verebilmek için çalışmalar hızlandırıldı.

Bir taraftan Twitter macerası hız kesmeden büyümeye devam ederken binlerce Tweet atılarak Salyap büyük bir ilgi haline geldi. Twitter bir tarafa bir çok mecra da Salyap uygulamasını konuşmaya başladı.

İşler güzel gidiyor derken bir anda birçok asılsız bilgiler ortaya atılmaya başlandı. Sahte hesaplardan spam gönderiler, projeyi karalama ve birçok asılsız bilgi ile karalama kampanyası başlatıldı.

Oldukça zor bir süreç ile karşı karşıya kaldık. Yerli ve milli bir projeye yapılan hakaretler ve saygısızlıklar oldukça can sıkıcı bir durum ama kimseye hakkımızı yedirmeyiz. Bu asılsız paylaşımlar ve birçok hesap hakkında hukuki işlem ile karşılık verilmiştir.

Aslında birçok atılan suçlamalar oldukça komikti. Bilgileri çalıp yurt dışına kaçacaklar, Bunlar FETÖ'cü, Uygulama Çinlilerin, Devletin bir oyunu, Bilgi çalıyorlar, Disk erişimi istiyor, konum izni istiyor sizi izleyecekler ve benzeri gibi çok alakasız paylaşımlar ile karşı karşıya kaldık. Küfür ve hakaret edenlerde oldu. Bir taraftan da çok güzel yorumlar geldi. Asılsız bilgi paylaşanlara gerekli işlemler yapıldığı için birçok kişi tekrardan geri dönüş yapıp özür diledi.

Marka vermeden devam edeceğim birçok firma ile de oldukça sorun yaşadık. Sunuculara saldırılar hız kesmeden büyüdü. Oldukça büyük firmalar neden bu tarz bir davranış sergilediklerini anlamış değiliz. Yurt dışı kaynaklı firmalar ile sorun yaşarken ülkemizdeki birçok firma ile de sorun yaşandı. Adeta bu projeyi görmemezlikten gelme çabası içindeler. Üstü kapalı mesajlar ile hem yerli üretime hem de projeye saldırıda bulanan basın tarafını da gördük. Ülkemizde ilgi görmese bile yurt dışında birçok ülkede ilgi görmeye başladı. Bazı markalardan güzel teklifler geliyor. Yerli ve milli olarak proje ülkemizde ayakta kalmasa bile satmak, projeyi başka bir ülkeye devretmek gibi bir planımız yok. Direkt olarak proje kapatılıp tarihin tozlu sayfalarına karışır. Salyap hız kesmeden hâlâ büyümeye devam ediyor.

https://www.denizliyeniolay.com/haberler/guncel/turkiyenin-yerli-sosyal-medya-platformu-salyap/43030/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları