O ŞEHRE 7000 ÖĞRENCİ İKAMETGAHINI TAŞIDI
Kütahya Belediyesinin çağrısına kulak veren yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisi ikametgah adresini Kütahya’ya aldırdı.

7000 ÖĞRENCİ İKAMETGAHINI TAŞIDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın Sosyal Sorumluluk projeleri arasında yer alan İkamet Kart projesi kapsamında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (KSBÜ) eğitimgören yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisi birinci adresini şehrimize alarak İkamet Kart sahibi oldu.

 ÖĞRENCİLER İKAMETGAHKART AYRICALIKLARINI YAŞAYACAK

 İkamet Kart sahibi olan üniversite öğrencileri, Kütahya Belediyesinin ulaşım ve su indiriminden yararlanabilecek. Ayrıca öğrenciler, gönüllülük esası ile Kütahya Belediyesinin İkamet Kart projesine destek olan esnafların yaptığı%10’lık indirimden de faydalanabilecekler.

Kütahya Belediyesinin İkamet Kart projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Hedefimiz şehrimiz merkez nüfusunun 250 binin üzerine çıkartmaktı. Bunun nedeni ise belediyemizin statü değiştirmesi.Yani belediyemiz nüfusu 100 bin ile 250 bin nüfuslu olan belediyeler kategorisinden değerlendiriliyor ve bu göre devletten vergi gelirleri payını alıyordu. 250 ile 500 bin olması halinde Kütahya Belediyesi orta büyük belediyeler grubuna girecek ve vergi gelirleri buna göre belediyemizi etkileyecek. İnşallah 250 bini aşan bir nüfusu 31 Ocak 2020 tarihi itibariyle resmi kayıtlara göre görürüz diye umut ediyorum. Emeği geçen, katkı sağlayan tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

 HABER:MEHMET ARKAN

 

FotVid
Türk Sosyal Ağı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları