Minik Alperen’in tedavisi 5 bin TL olmadığı için yarım kaldı
AYDIN’ın İncirliova İlçesinde yaşayan 3 çocuklu Kemal Orgin (39) ve eşi Aliye Orgin’in (30) çiftinin ‘Dirençli Epilepsi’ hastası olan 16 aylık çocukları Alperen Orgin’in (WES) testi için gerekli olan 5 bin TL’yi temin edemedikleri için tedavisi yarım kaldı. Gözü yaşlı anne 9 aydır küçük Alperen’in iyileşmesi için uğraştıklarını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan ve bir firmada asgari ücretle kamyon şoförlüğü yapan baba Kemal Orgin yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı küçük Alperen’ın tedavisini tamamlayamadı. Aralık 2018 tarihinde mama yediği sırada rahatsızlandı ve dili içine kaçtı. Babası eliyle dilini çıkardı. Kendi imkânlarıyla küçük Alperen’i doğduğu Özel Liva Hastanesine götürdü. Burada nöbet geçirmesi ve dilinin sürekli içine kaçması nedeniyle Alperen, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada çocuğun ‘Dirençli Epilepsi’ hastası olduğu teşhisi kondu. 9 aydan beri hastanelerden bu yana gelmeyen aile çocuklarının (WES) testi, DNA’sının yapılıp kök hücreye inilmesi için özel bir laboratuara tam hastalığın belirlenmesi gerekiyor. Ancak bu test için 5 bin TL gerekli para temin edilemeyince minik Alperen’ın tedavisi yapılamadı. 

“GÖZYAŞINA HÂKİM OLMADI”

Gözü yaşlı anne Aliye Orgin, “Eşim asgari ücretle kamyon şoförlüğü yapıyor. Evimiz kira her ay 800 TL kira ödüyoruz. 300 TL çocuğumun ilaç masrafları tutuyor. Geçimimizi zor sağlarken, çocuğumun bu hale gelmesi bizi çok üzdü. 5 bin TL para bulunursa Alperen’in testi yapılacak. Başka hastalığı var mı yok mu tam hastalığı nedir belli olacak. 9 aydan beri sürekli hastanelerdeyiz. Bu testte Ankara ve İstanbul’da özel bir laboratuar da Yardım için Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na başvurduk ama onlarda eşinin sigortası var biz size 15 gün içinde döneriz dediler. Her gün bir ömür geçiyor. Hastalığın ilerlemesinden korkuyoruz. Bize yardım edin ne olur” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

İncirliovalıyız biz Facebook Sayfası

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları