Kütahya'nın simgeleri arasında yer alan Çinili camii adeta yardım çığılılıkları atıyor. #ÇiniliCamiineSesOl

Ressam ve Neyzen Ahmet Yakupoğlu tarafından 1973 yılında yaptırılan, yapı tarzı ve süsleme üslubuyla Orta Asya Türk mimarisinden bir esintiyi yansıtan ve Kütahya'nın semolleri arasında yer alan Çinili camii'nin dökülen çinileri ve çatlayan duvarlarıyla adeta yardım çığılıkları atıyor.

Çinili camii'nin son halini sosyal medya hesabından paylaşan vatandaşlar, yetkililerden yardım istiyor.

Fotoğraf: Hikmet Uludoğan

Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ''Kütahya Tanıtım Broşürü'nde ve Kültür ve Turizm bakanlığı'nın Kütahya'da gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasında gösterdiği Çinili camii dökülen çiniler ve dökülen duvarlarıyla "Ben yok oluyorum" diyor.

Fotoğraf: Hikmet Uludoğan
Fotoğraf: Hikmet Uludoğan
Fotoğraf: Hikmet Uludoğan

Fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Hikmet Uludoğan isimli vatandaş "Beyler bakmayın şimdi çinili caminin uzaktan güzel gözüktü ğüne, yakından inceledim, Çinili camiiyi kaybediyoruz ressam Ahmet Yakupoğlu nun elleriyle döşediği seramikler parçalanmış kırılmış çoğu kaybolmuş şimdi cami elden gidiyor haberiniz olsun DPU yöneticileri. Haberiniz olsun ey Kütahya halkı..not:Çinili camii 2 yıldır ibadete kapalı şu anda #Dumlupınar üniversitesi#Kütahya valiliği#Kütahya il özel idaresi#Kütahya milletvekilleri#Kütahya basını#sivil toplum kuruluşları#" diyerek Çinili Camii'nin sesi olmaya çalışıyor.

Fotoğraf: Hikmet Uludoğan
Fotoğraf: Hikmet Uludoğan

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları