Geleceğin Yazarlık Uygulaması Getpad’in Kurucusu Cihan Alp Aygün İle Röportaj

Geleceğin Yazarlık Uygulaması Getpad’in Kurucusu Cihan Alp Aygün İle Soru Cevap

Getpad Uygulamasının Kurucusu ile Ufak Bir Soru-Cevap

Soru: Cihan Alp Aygün Kimdir?

Cihan Alp Aygün: Genç girişimci yazılım uzmanı geliştirmeyi üretmeyi  okumayı ve spor yapmayı seven birisi.

Soru: İlişki Durumun Var Mı ?

Cihan Alp Aygün: Hayır yok.

Soru: Yazılıma Nasıl Başladın ?

Cihan Alp Aygün:  Yazılıma başlamam 11 yaşımda oldu babamın web sitesinden dolayı yanlış hatırlamıyorsam 5.Sınıfyaydım www.****.com adı ile WordPress üzerinden web sitesi açmıştım burada android oyunlar paylaşıyordum nasıl indirilir gibisinden indirme linklerini koyuyordum aynı zamanda YouTube’da videolar çekip web sitesine yönlendiriyordum 4000 binden fazla abone sayım vardı aylık ziyaretçi 100 bini buluyordu o dönemlerde popülerdi . Html Css kullanarak kodlamıştım. 

Soru: İleride Kendini Nerede Görüyorsun ?

Cihan Alp Aygün: Açıkçası kendimi insanlara yardımcı olurken görüyorum. Hayatım boyunca insanlık yararına projeler geliştirdim. Aralarında bir tek Getpad tuttu ve binlerce insanın hayatını değiştirdi. Para konusuna gelirsek para hayatımda önemli bir yeri yok sadece projenin ayakta kalabilmesi için gerekli bir ihtiyaç. 

Soru: Yazılım Hayatını Nasıl Değiştirdi ?

Cihan Alp Aygün: Yazılım benim hayatımı olumlu yönden değiştirdi. Kullanmak yerine sadece üretme kafa yapısında oldum ürettiğim hayata geçirdiğim projelerin milyonlar kullanması beni çok gururlandırıyor. 

Soru: Yaşıtlarına Veya Bunu Okuyanlara Ne Söylemek İstersin ?

Cihan Alp Aygün: Gelecek teknoloji yönünde gelişiyor.  Doktor veya avukat olmadığınız sürece; Mimarlık, yazılım alanları, grafik tasarım ve bunun  gibi bir çok alanda kendinizi yıllarca geliştirerek bu alanlarda uzman olabilirsiniz. Üniversite'de kendinizi geliştirdiğiniz alanda bir bölüme gittiğinizde herkes den 3-0 önde olacaksınız. Üniversite'den mezun olduğunuzda deneyimli ve tecrübeli olarak hayata başlayacaksınız. Ve profesyonel hayatı daha lise hayatınızda öğrenmiş olacaksınız bu size herkesten 1-0 önde olduğunuzu gösterir.  Okulda yönetimden, para çalıştırmaktan, iş kurmaktan ve bunun gibi bir çok alanı sizlere öğretmezler ama İnternet üzerinden siz öğrenebilirsiniz. Normal eğitim sizi standart bir insan ve normal bir yaşantı sunar kişisel eğitim ise sizlere servet sunacaktır. Bundan 10 sene sonra sizlere nereden mezun oldunuz yerine kendini hangi alanda geliştirdin ? Ne tür girişimler başlattın ? Gibisinden sorular yönetilecek. Unutmayın Dünya değişiyor önemli olan bu değişime ayak uydurabilmek. 


Bu harika soru cevap için Cihan Alp Aygün'e  teşekkür ederiz.  Ve bunun gibi teknoloji röportajları gelecektir. 

Editör Burak Yılmaz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları