Arkadaşlarınızla bağlantı kurun, neler yaptığınızı paylaşın veya dünya çapında diğer insanlardan haberler alın. Kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz ve günlük anlardan hayatınızdaki önemli olaylara kadar her şeyi paylaşabileceğiniz FotVid topluluğunu keşfedin.

Türk girişimciler tarafından Türkiye'de hayata geçirilen sosyal ağ projeleri arasına farklı özellikleriyle fotvid dahil oldu. Php yazılım dili kullanarak geliştirilen sosyal ağ ikonlar hariç tüm alt yazılımı  Türk yazılımcılar tarafından kodlandı.  

Test sürümü yayında olan uygulamada fotoğraf, video, makale, anket gibi özelliklerin yanı diğer sosyal uygulamalardan farklı olarak öncesi sonrası ve beğendiğiniz gönderiye bağış yapma gibi özellikler mevcut.

FotVid, Türkçe Fotoğraf (Fot) ve Video (Vid) kelimelerinin birleşmesiyle türetilmiş bir kelimedir.  GooglePlay ve AppStor'da uygulaması bulunan FotVid'de başlıca yapabilecekleriniz şunlar;

* Hikaye ekle özelliği ile takipçilerinizle anlık durum paylaşımları yapabilirsiniz.

* Arkadaşlarınıza mesajlaşarak haberleşin

* Profilinizde göstermek istediğiniz fotoğraf ve videoları profilinizde paylaşın.

* Beğendiğiniz ve hoşunuza giden gönderilere daha sonra bakmak için Favoriye ekleyin

* Keşfet bölümünden yeni hesapların fotoğraf ve videolarını görün ilham alın.

* Filigran gönderi özelliği ile 130 karekterlik yazı eklerek duygularınızı paylaşın

* Kıyasla özelliği ile anket düzenleyebilirsiniz. Örneğin bir davete katılacaksınız ve ne giyeceğinize karar mı veremediniz hemen sence hangisi özelliği ile takipçilerinize sorarak seçimizi yapabilirsiniz.

* Öncesi Sonrası paylaşım özelliği. Bu özellik ile örneğin yaptığınız bir işin öncesi fotoğrafını ve sonra ki fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz fotoğraf üzerinde kaydırma yaparak öncesini ve sonrasını görmesini sağlayarak farklı bir deneyim sunun.

* Hoşunuza giden bağlantı linklerini profilinizde takipçilerinizle paylaşın.

* Profilinizi istediğiniz renk ve yazı stilleri ile özelleştirebilir. Arka plan fotoğrafı ve arka plan müziği ekleyerek profil ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları