Elma Sirkesinin 14 Önemli Faydası
Kimisi kokusundan çok rahatsız olsa da sirke hayatımızın bir çok alanında kullanılması gereken bir malzemedir.

Sirke temizlikte, yemeklerde, cilt bakımında ve de daha bir çok alanda kullanılan bir malzemedir.

Bu yazımızda sizlere elma sirkesinin faydaları nelerdir, elma sirkesi nerelerde kullanılır bunları hazırladık. Bakalım elma sirkesi nerelerde nasıl ve hangi amaçla kullanılıyor..

1 – Elma sirkesi kilo verdirir

Her sabah 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesiyle, bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Sabahları aç karnına içerseniz ay sonunda 2 ile 4 kilo arasında verdiğinizi görürsünüz.

2 – Elma sirkesi diş etlerini güçlendirir

Günde 1 kez elma sirkesiyle ağız gargarası yaparsanız diş eti kanamalarında azalma olacak ve diş etleriniz güçlenecektir.

3 – Elma sirkesi çamaşırları yumuşatır

Çamaşırlarınızda katiyen sirke kokusu kalmayacak yalnızca yumuşacık olacaktır. Hem çevreye zarar vermeyerek hemde ekonomi yapacaksınız.

4 – Elma sirkesi göbek eritir

Elma sirkesi karın yağlarını yakarak göbek eritmektedir. Bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyip gün boyunca tüketebilirsiniz.5 – Elma sirkesi uykuyu düzenler : Uyku saatiniz geldiği zaman; daha rahat uyuyabilmek için 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırıp için.

6 – Elma sirkesi saçları kuvvetlendirir

Elma sirkesi tamamiyle doğal bir saç bakım mucizesidir. Saç dökülmesini engellemek, kepekleri gidermek ve yumuşacık saçlara sahip olmak için banyodan çıkmadan evvel saçlarınıza elma sirkesi sürün, biraz bekletin ve durulayın.

FotVid
Türk Sosyal Ağı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları