DİŞ SALLANMALARINA DİKKAT ! | Yöresel Gazete | Yöresel Haber


Dişlerinde sallanma beyaz diş etlerinde yumuşama olan kişiler enkısa zaman içinde dişlerin sallanması ve diş eti tedavisi nasıl yapılır sorularına yan...

DİŞ SALLANMALARINA DİKKAT ! | Yöresel Gazete | Yöresel Haber

 Dişlerin sallanması genellikle diş etlerininçekilmesi ve diş etlerinin rahatsızlanmasından kaynaklanmaktadır. Bu hastalıkdiş etlerinin zaman içinde yumuşamasına ve dişlerin çevresini saran yapınındişi sağlam bir şekilde tutamamasına neden olmaktadır.

Bu konuda en önemli etkenlerin başında ise diş bakımlarınınzamanında yapılmaması, yanlış beslenme alışkanlıkları ve genetik yapıgelmektedir. Eğer bir kişi dişlerinde sallanma veya diş etlerine zayıflama gibisorunlar olduğunu anlarsa zaman kaybetmeden hemen bir diş hekiminin kapısınıçalmalıdır. Aksi halde çok çabuk işerleyen bu hastalık işleri daha da içindençıkılmaz bir hale getirecektir.

Diş Sallanmasının NedenlerNelerdir?

Dişlerin sallanması özellikle yemek yeme anında insanlarınkendilerini kötü hissetmelerini veya şiddetli diş ağrıları ile karşı karşıyakalmalarına neden olabilmektedir. Bu sebeple birçok kişi yaşadıkları sallanmaveya benzeri sorunlardan hemen kurtulmak istemektedirler. Hekimler bu durumamaruz kalmamak için öncelikle günde en az 2 kez dişlerin fırçalanmasını veyadiş etlerini güçlendirici özellikleri olan özel gargaraların kullanılmasınıönermektedirler. Bunlar genellikle dişlerin sallanmasından önce alınacak olanönlemlerdir.

Eğer dişler sallanmaya başlamışsa o zaman bu durumun daha dakötüye gitmemesi için hangi teknikleri kullanılması gerektiği hakkındaaraştırma yapılmalıdır. Diş hekimleri uygulayacakları özel teknikler ile kısazaman içinde diş etlerini ve diş köklerini güçlendirip sallanmanın yok olmasınısağlayabilmektedirler. Klinik ortamında yapılan müdahalelerin yanısıra bazıözel ilaçlar veya bitkisel takviyeler ile de bu durumda istenen sonuçlaralınabilmektedir.

Dişleri Sallanan KişilerNeler Yapmalıdırlar?

Birçok kişinin başına gelen bu durum özellikle bakımsız dişleriçin kaçınılmaz bir sondur. Dişin diş eti ile olan bağlantısının zayıflamasızaman içinde ağrıları veya farklı rahatsızlıkları da beraberinde getirebileceğiiçin diş eti tedavisi hakkında en deneyimli ve uzman hekimlerden yardım alıp bukonuda zaman kaybetmemek gerekmektedir.

YÖRESEL HABER SERVİSİ


 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları