2020 yılının Aralık ayında yayınlanan Bizim Sosyal uygulaması hakkında ilk resmi açıklama Öz Teknoloji şirketi kurucu ve CEO'su Batuhan Öz tarafından yapıldı!

Yeni Sosyal Medya Platformu

Öz Teknoloji şirketi tarafından 2020 yılına girdiğimiz andan itibaren geliştirilmeye başlanan Bizim Sosyal platformu Aralık 2020'de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Çok iyi bir çıkış yakalayan yeni sosyal medya platformu barındırdığı yeni ve eşsiz özellikler ile ilgileri üzerine topluyor. İlk defa bize konuşan Öz Teknoloji şirketinin kurucu ve CEO'su Batuhan Öz merak edilenleri cevapladı!

Batuhan Öz'ünn Açıklaması

Böyle bir platform yapmak nereden aklınıza geldi? "Bilindiği üzere 2018 yılında kurulan bir şirketiz. 2018'de büyük başarılara imza attığımız Hasbihal Messenger uygulaması ile piyasaya dahil olduk. Türkiye'yi yerli teknoloji konusunda daha ileriye taşımak için gönüllü kadromuz ile hizmete başladık. En büyük hayalim bize ait bir sosyal medya platformu kurmaktı. 2020 yılının ilk çeyreğinde platformumuzu geliştirmek için çalışmalara başladık. Şu an da hali hazırda bulunan sosyal medya platformlarından daha farklı özellikler ekledik. Yoğun bir çalışma temposunun ardından yine 2020 yılının son ayı olan Aralık ayında platformumuzun hem web sitesini, hem mobil uygulamasını hem de Bilgisayar uygulamasını kullanıcılarımızın beğenisine sunduk." 

Peki bu platformun adı neden Bizim Sosyal? "Bizim Sosyal koymamızdaki en büyük neden veri merkezi Türkiye olan platformumuzu tüm Dünya'ya duyurmak ve duyururken de herkese bu Türkçe kelimeyi "Bizim"i akıllara kazımaktı. Sonuçta bu platform Bizim. Türkiye'nin." 

Bu platformun özelliklerinden bahseder misiniz? "Tabii. Öncelikle platformumuzda 13 adet paylaşım seçeneği mevcut. Makale (Düz Yazı) , Resim , Video, GİF , Öncesi-Sonrası, Filigran, Filigranlı Yazı, Durum, Ürün, Bağlantı, Düzenlenmiş Görsel , Ses (Müzik, Ses Kaydı vb.) ve Konum. Durum herkesin diğer platformlardan aşina olduğu 24 saat sonra kaybolan paylaşım türüdür. Profilinizi kapsamlı bir şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Örneğin profilinizi ziyaret eden kişilere kendi belirlediğiniz bir ses/müziği dinletebiliyorsunuz. Arka plan ve yazı fontunda değişiklik yapabiliyorsunuz. Bunların yanında yine herkesin aşina olduğu profil resmi ve kapak fotoğrafını kişiselleştirebiliyorsunuz. Pro özellik mevcut. Günlük, Haftalık, Aylık veya Yıllık bir ücret karşılığında Pro üyelik satın alabiliyorsunuz. Pro üyelik satın alan kişiler bazı ayrıcalıklara sahip oluyor. Örneğin profil resminin üzerinde Pro üye olduğunu belirten Taç simgesi ekleniyor. Profili ziyaret edenler görülebiliyor ve arama yaparken kapsamlı ve filtreli arama yapılabiliyor. Tabii ki Pro üyelik ayrıcalıkları sadece bunlarla sınırlı değil. Uçtan uca şifreleme ile korunan mesaj özelliği mevcut. Mesaja Hasbihal Messenger uygulamamızı entegre ettik ve bu sayede eşsiz Hasbihal özellikleri ile güvenliğini kullanıcılarımız ile buluşturduk. Örneğin kaybolan mesajlar ile gönderdiğiniz mesajlar belirlediğiniz süre içerisinde otomatik olarak iki taraftan da siliyor.  Özellikler bitmez. Kalanı da kullanıcılarımıza sürpriz olsun."

Platformu yayınladıktan sonra etkileşim konusunda nasıl bir tablo ortaya çıktı?  "Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Biz bu platformun yayınlamadan önce veya yayınladıktan sonra herhangi bir reklamını yapmadık. Gelen kullanıcılarımız bizi arama motorlarından ve app (uygulama) mağazalarından aratarak buldu. Hiç reklam kullanılmamasına rağmen ilk projemiz olan Hasbihal'e göre daha fazla etkileşim aldı. Şimdi burada tam olarak rakamları vermem uygun olmaz ama şunları söyleyebilirim, Bizim Sosyal Türkiye'den ve diğer tüm ülkeler tarafından çok çabuk benimsendi ve sevildi."

Böyle güzel bir projeye ev sahipliği yapan Öz Teknoloji ekibini can-ı gönülden tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları