AFYONKARAHİSAR (AA) – Türkmenistan Yokary Liginde mücadele eden Türkmanbaşı FK Şagadam, yeni sezon hazırlıklarını Afyonkarahisar da sürdüyor.

Yeni sezon kamp çalışmaları için Afyonkarahisar’ı tercih eden Türkmen temsilcisi Türkmanbaşı FK Şagadam, geçen sezon 9 takımlı Yokary Ligini 4.sırada tamamlamıştı.

Teknik Direktör Aleksander Klimenko nezaretinde kamp çalışmalarına devam eden mavi beyazlılar, sezona sıkı ve sağlam bir şekilde hazırlanarak şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olmayı hedefliyor.

Afyonkarahisar Spor Kompleksi yan sahasında çalışmalarını sürdüren Türkmen ekibinde kamp çalışmaları ve hedefler hakkında bilgiler veren Klimenko, “Afyonkarahisar’a ilk defa geliyoruz. Genelde kış kamplarını Antalya’da yaz kamplarını da Kartepe’de geçiriyoruz. Afyonkarahisar hazırlık için çok uygun bir ortam var. Otel ve futbol merkezi çok iyi.” dedi.

Klimenko, “27 Temmuz’a kadar buradayız. Bu süre içerisinde de 3 hazırlık maçı yapacağız. Burada oynayacağımız hazırlık maçlarını yenip yenmememiz önemli değil. Önemli olan, karşı takımın güçlü ve kaliteli olması. Önemli olan burada futbolcuları gözlemlemek.” diye konuştu.