Tire sağlık turizmine açılacak

İZMİR (AA) – Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven, sağlık hizmetlerinde dijitalleşmeyi gösteren aşama 7 seviyesinde tek, Avrupa’nın da 4 hastanesinden biri olan Tire Devlet Hastanesinin sağlık turizmine açılması için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Tanrıseven, önceki görev yeri olan Alanya’da sağlık turizmi konusunda hastane ve dernekleri tek çatı altında toplayarak başarılı çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Benzer bir modelin Tire için de uygulanabileceğini, özellikle Tire Devlet Hastanesinin sağlık turizmine en uygun tesisler arasında yer aldığına işaret eden Tanrıseven şöyle devam etti:

“Tire Devlet Hastanesi stage 7 düzeyinde olan Türkiye’nin tek, Avrupa’nın ise 4 hastanesinden biri. Başhekim Fatih Hayali hastane altyapısının, yurtdışından hasta kabulüne uygun olduğunu belirtti. Türkiye Sağlık Turizm Dernekleri Federasyonu (TURSAF) ile yakın çalışma içine girerek Tire Devlet Hastanesinin uluslararası alanda tanıtımını yapacağız ve hastanenin geliştirilmesi için her türlü katkıyı sağlayacağız. TURSAF Başkanı ve Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan ile görüşmelerde bulunuldu ve Tire Devlet Hastanesinin sağlık turizmine açılması için her türlü desteği vereceklerini söylediler.”

Tanrıseven ayrıca Tire Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları da ziyaret etti.