TikTok Türkiye’de Ödemeleri Askıya mı Aldı?

Dünya’da popüler olan sosyal medya uygulaması Tiktok Türkiye’de ödemeleri askıya mı aldı?

Kullanıcıların kısa videolar ve canlı yayınlar yapabildiği uygulama olan Tiktok kullanıcıları aynı zamanda belirli şartları karşıladıkları durumlarda para kazanmalarına olanak sağlıyordu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Tiktok'tan kullanıcılar nasıl para kazanıyor?

Canlı yayın hediyeleri; Bin takipçiye ulaşan kullanıcılar canlı yayın açma hakkını elde ediyor. Canlı yayın sırasında diğer kullanıcıların yayıncıya gönderdiği  hediye jetonlar üzerinden canlı yayıncı para kazanıyor. Diğer para  kazanma yöntemi ise canlı yayın aboneliği; canlı yayın esnasında diğer kullanıcılar yayıncıya aylık yada yıllık ücretli abone olduklarında yayıncı para kazanıyor. Diğer bir para kazanma yöntemi ise on bin takipçiye ulaşan kullanıcılar paylaştıkları videolar üzerinden gönderilen hediye jetonlarla para kazanıyor. 

TÜRKİYE KULLANCILARI PARA ÇEKEMİYOR

Türkiye'de yaşayan kullanıcılar para çekmek istediklerinde para çekilemiyor hatası ile karşılaşıyor. Sorunun neden kaynaklandığına ilişkin henüz Tiktoktan açıklama gelmezken konuya ilişkin "TikTok bildirim olarak Kullanıcıların ödemelerde yaşadığı sorunların farkındayız. Bu sorunla ilgili özür diler ve konuya ilişkin en yakın sürede sizi gelişmelerden haberdar edeceğimizi belirtmek isteriz. Sabrınız için teşekkür ederiz." açıklaması geldi. 

Kullanıcılar Türkiye'de ödemelerin  teknik bir hata nedeniyle mi yoksa Tiktok'un Türkiye piyasasından çekileceği yönünde kafalarında soru işareti yaşıyor.