AFYONKARAHİSAR (AA) – Sandıklı Hayrat Vakfı Temsilciliği ile Sandıklı İrfan Eğitim ve Araştırma Derneğinin ortaklaşa olarak hazırlamış olduğu yaz Kur’an kursu sona erdi.

Kurs koordinatörü Engin Karagöl, gazetecilere yaptığı açıklamada, kursların her yıl düzenli olarak yapılmaya devam edeceğini belirtti.

Kursu tamamlayan öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Karagöl, “Her yıl yapmış olduğumuz kurslara bu yıl da yoğun bir katılım sağlandı. Kursları, Sandıklı Atatürk İlkokulu, Aktürkler İmam Hatip Ortaokulunda ve Atatürk İlkokulunda 150, Aktürkler İmam Hatip Ortaokulunda da 60 öğrencinin katılımı ile tamamladık.” dedi.

Kursları başarı ile tamamlayan öğrencilere Hayrat Vakfı Sandıklı Temsilciliği tarafından ücretsiz Kuran-ı Kerim hediye edildiğini kaydeden Karagöl, şunları söyledi:

“Kurslarda öğrencilere her gün helal sertifikalı yiyecekler dağıtıldı. Eğlenceli oyunlar oynandı ve sinema etkinliği düzenlendi. Amacımız çocuklarımıza dinine ve vatanına hizmetkar olacak şekilde değerler eğitimini vermek. Rabbini ve Peygamberini tanıtmak, Kur’an-ı Kerim’i öğretmek. Kurslarda 22 hoca gönüllü olarak görev aldı.”

– SANİMDER’den okul birincilerine hediye

Sandıklı ilçesinde faaliyet gösteren Sandıklı İmam Hatipliler Derneği (SANİMDER) tarafından ilçede İmam Hatip Lisesi okullarında dereceye giren öğrencilere altın hediye edildi.

SANİMDER Bilgi Evinde gerçekleştirilen hediye töreninde, Sandıklı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi birincileri Şerife Ulucan ile Sultan Elmas, Anadolu İmam Hatip Lisesi birincileri Ramazan Yıldırım, Doğukan Öztürk ile Türkiye genelinde İmam Hatip Liseleri arasında yapılan hafızlık yarışmasında Türkiye 4. olan Abdüssamet Demirlek’e çeyrek altın hediye edildi.

SANİMDER Başkanı Ramazan Ayyıldız, tarafından üniversiteyi kazanan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verileceği müjdesi de verildi.

Programa, Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Akçınar, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Turhan, Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Altıntaş, Müdür Yardımcısı Mehmet Türk, SANİMDER üyeleri ile başarılı öğrenciler ve velileri katıldı.