Kanser hastası kızın hayali sevdiği sanatçıyla tanışmak

İZMİR (AA) – Tire ilçesinde yaşayan ve kemik tümörü tedavisi gören 15 yaşındaki Gül Özkaya, en büyük hayalinin sevdiği sanatçı Mustafa Ceceli ile tanışmak olduğunu söyledi.

Tire’de annesi, babası ve 3 kardeşi ile yaşayan Özkaya, 3 ay önce bacağındaki şiddetli ağrı nedeniyle hastaneye götürüldü. Yapılan tetkiklerde vücudunda kanserli kitle belirlenen Özkaya, İzmir’deki Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesine sevk edildi.

Kemik tümörü teşhisi konulan Özkaya’nın tedavisine başlandı.

– “Bir an önce iyileşmek istiyorum”

Tedavisine evinde devam edilen Özkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, önce bacağında ağrı olduğunu, ağrının zamanla bel ve boynuna geçtiğini belirtti.

Özkaya, İzmir’de tedavisinin başladığını, dönem dönem tedavi için İzmir’e gideceğini anlatarak, “Bir an önce iyileşip gezmek tozmak istiyorum. Arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Mustafa Ceceli’yi çok seviyorum. Onunla tanışmak istiyorum. Bu hayattaki en büyük hayalim Mustafa Ceceli ile tanışmak.” diye konuştu.

Gül Özkaya’nın babası Murat Özkaya (41) ise doktorların kızının vücut ısısının yükselmemesi gerektiğini söylediğini belirterek, “Şu an bu nedenle çalışamıyorum. Çünkü ateşi çıktığında başında olup hemen İzmir’e hastaneye götürmem gerekiyor.” diye konuştu.