15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

MANİSA (AA) – Manisa’nın Demirci ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde demokrasi koşusu ve asker uğurlama töreni düzenlendi.

Demirci Belediyesi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen koşu, 10-14 ila 15-18 yaş gruplarında yapıldı.

Koşuya katılan sporcular, Çereşe Meydanı ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı arasındaki parkurda mücadele etti.

– Demokrasi nöbeti

FETÖ’nün darbe girişimine karşı gösterilen direnişin yıl dönümü dolayısıyla belediye hizmet binası önünde demokrasi nöbeti tutulmaya başlandı.

Demokrasi nöbetine Belediye Başkanı Selami Selçuk, AK Parti İlçe Başkanı Ertuğrul Uyar, daire amirleri ve aralarında askere gitmeye hazırlanan gençlerin de bulunduğu Demircililer katıldı.

Belediye Başkanı Selçuk, yaptığı konuşmada, ataların emaneti olan bu toprakların kıymetini iyi bildiklerini dile getirerek, “Bizler de onların torunları olarak bu ülkeye her zamankinden daha fazla sahip çıkıyoruz ve çıkmalıyız. 15 Temmuz’da da bu aziz milletimiz vatanına sahip çıkmak için meydanlara indi. Rabbim ülkemizin huzurunu, birliğini ve dirliğini bozmasın.” dedi.

Demokrasi nöbetinde, askere gitmeye hazırlanan gençlere kına yakıldı ve demokrasi koşusunda dereceye girenlere plaket takdim edildi.