AyMeGa Türk Sosyal Ağ Yayına Girdi

Kullanıcıların 300 karekterlik yazılar, anket, video ve fotoğraf yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu bir mikroblog ve sosyal ağ sitesi AyMeGa yayın hayatına başladı.

AyMeGa Türk Sosyal Ağ Yayına Girdi

Aymega ismi Aydın Medya Gazete kelimelerinin kısaltılmış ismi olarak türetilmiş bir kelime olup 2015 Yılında Aydın'da yayın yapan yerel gazete ve internet sitelerini bir araya getirmek ve Aydın'da gönülülerden oluşan tamamen özgür ve hiç bir kurum veya kuruluşa bağlı kalmaksızın doğru ve tarafsız haberciliğe öncü olabilmek için gönüllük esaslı tamamen özgür ve merkeziyetsiz bir haber ajansı fikri ile kurulan bir poreje olarak başladı.

Aymega kurucusu Ali Seyhan "Bu sistemin en iyi en hızlı yolunun sosyal medya platformu kurmanın olduğuna karar verdik. 2022 Yılında FotVid Sistemi ile AyMeGa yı entegre ederek mikroblog sistemi olarak devam etme kararı aldık." dedi. Daha önce FotVid, Simitsi, Peki, NeGerekiyor gibi projelere imza atan Ali Seyhan, Simitsi'yi daha çok Facebook tarzında bir sosyal ağ olarak tasarladıklarını, gelen istekler doğrultusunda AyMeGa'yı Twitter benzeri bir sistem üzerine kurduklarını belirtti. 

AyMeGa uygulaması GooglePlayde Buradan  iOs Uygulamasına FotVid Adıyla BURDAN  Ulaşabilirsiniz.