AFYONKARAHİSAR (AA)- Ankara Üniversitesi Taşın Altındaki Eller Öğrenci Kulübü üyesi 30 öğrenci, İhsaniye ilçesindeki köy okullarındaki öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli hediyeler verdi.

Ankara Üniversitesi Taşın Altındaki Eller Öğrenci Kulübü öğrencileri, İhsaniye ilçesindeki çeşitli köy okullarında eğitici ve öğretici etkinliklerde bulundu.

Köy okullarındaki minik öğrencileri çeşitli hediyelerle sevindiren kulüp üyeleri, onlarla gün boyunca eğlenceli vakit geçirdi.

İhsaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Sarıtaş AA muhabirine yaptığı açıklamada, topluluk üyelerini ilçede misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Yardımlaşma insanları birbirine bağlar, toplumları güçlendirir. Bu noktada üniversite öğrencilerin bu tarz güzel bir etkinlikte bulunması çok önemli. Çünkü öğrenciler bizim geleceğimiz. Bizlerin geleceğe umutla bakmasını sağlıyorlar." dedi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Dimaze Yıldırım ise topluluğun 14 farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü söyledi.

Her hafta düzenli bir şekilde etkinlikler yaptıklarını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Buraya köy okulları projesi kapsamında geldik. Bugün ilk günümüz ve bir hafta boyunca buradayız. Her gün farklı bir köy okulunu ziyaret ederek, derslerine giriyoruz. Etkinliklerimiz eğitici ve öğretici nitelikte oluyor. Örneğin çocuklara diş sunumu yapıyoruz. Akabinde ağız ve diş sağlığından bahsediyoruz. Yine pasaparola oyunu oynayarak onlara bilgi üzerine bir şeyler aktarmaya çalışıyoruz. Yine onlarla tabu, izcilik, yüz maskesi etkinlikleri yapıyoruz. Gün boyunca şenlik havasında bunları sürdürüyoruz. Ayrıca yanlarımızda getirdiğimiz küçük hediyelerle onları sevindiriyoruz."