Ana sayfa Haber Uşak'ta yükseköğretim yurt kapasitesi arttı

Uşak'ta yükseköğretim yurt kapasitesi arttı

UŞAK (AA) – Uşak Valisi Salim Demir, ilde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarda yatak kapasitesinin 7 bin 890’a yükseldiğini bildirdi.

Demir, yaptığı yazılı açıklamayla Uşak Üniversitesinde gelecek hafta başayacak 2017-2018 akademik yılı öncesi Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun kentteki yatırımları hakkında bilgi verdi.

Uşak’ta yeni akademik yıl öncesi iki öğrenci yurdunun tamamlandığını ifade eden Demir, şunları kaydetti:

“İlimizde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda yatak kapasitesi 7 bin 890’a yükseldi. Yeni açılan fakülte ve meslek yüksekokullarıyla Uşak Üniversitesindeki öğrenci sayımız artıyor. Öğrencilerimizin beklentilerine cevap vermek üzere çalışan üniversitemiz, aynı zamanda akademik kalitesini de artırıyor. Yoğun tercih ve taleple öğrenci sayısı 35 bini geçen üniversitemizde, il dışından gelenlerin barınmaları öncelikli konularımız arasına yer alıyor. Kıymetli öğrencilerimizin devletimizin güvencesinde barınmaları için devlet yurtlarının yapımına hız verildi. Hizmete giren yurtlarla birlikte daha fazla öğrenciye hizmet vermiş olacağız.”

– YURTKUR Tanıtım Günleri

Öte yandan, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Uşak İl Müdürü Tahir Emre Can, Tritoğlu Parkında yaptığı basın açıklamasında, yeni akademik yıl öncesi “YURTKUR Tanıtım Günleri” adı altında etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “İlimizdeki öğrenci yurtları 24 saat sıcak su, ücretsiz İnternet, çamaşır yıkama üniteleri , kahvaltı ve akşam yemeği gibi hizmetlerle adeta otel konforunda hizmet veriyor.” dedi.