KÜTAHYA (AA) – Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yapımı devam eden Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Saraçoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak her zaman hayvanlara değer verdiklerini ve sahip çıktıklarını söyledi.

Mevcut hayvan barınağının yetersiz kalması nedeniyle daha modern bir tesis için proje hazırladıklarını belirten Saraçoğlu, şöyle konuştu:

“Diğer illere bakıldığında örnek bir barınağa sahip olsak ta bizim için yeterli değildi. Daha güzel daha temiz ve düzenli olmasını istedik. Hayvanlarımızı da daha modern yerlerde bakımını gerçekleştirme adına bir proje gerçekleştirdik. Genişletme çalışması sırasında hazineye ait olan arazinin içerisinden olan alanı da biz aldık ve bu mevcut alana dahil ettik.

Hayvan barınağı bu haliyle 55 dönümlük bir arazi kapasitesine yükseltildi. Geçen yıl başladığımız inşaat halen devam ediyor. Yapımı devam eden hayvan bakım evinin yüzde 50’lik bir kısmı tamamlandı. Üç ay içerisinde de bu kalan yüzde 50’lik kısmı da tamamlayarak açılışımızı gerçekleştireceğiz.”

Saraçoğlu, yaklaşık 14 bin metrekare alan üzerine kurulacak yeni tesis de idari bina, hospitalizasyon merkezi, hayvan barınakları, süs havuzları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar ve asfalt yolları ile modern hale geleceğini sözlerine ekledi.