KÜTAHYA (AA) – Kütahya’da gazeteciler, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, bir alışveriş merkezinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, gazeteciliğin Türkiye’nin önde gelen ve sorumluluk gerektiren en önemli saygın meslekleri arasında olduğunu söyledi.

Gazetecilerin bayramını kutlayan Sağlam, “Kütahya’da görev yapan arkadaşlarımızın her biri sorumluluk sahibi arkadaşlarımızdır. Cemiyet olarak her zaman birlik ve beraberliğin olmasını önemsiyoruz. Tüm meslektaşlarımızla bir arada olmak Kütahya’ya verilecek en güzel birlik ve beraberlik mesajıdır. En eski meslektaşımızdan en yeni arkadaşımıza kadar tüm basın mensuplarıyla bir aradayız. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti olarak hep birlikte daha iyi, daha güzel ve daha güçlü bir Kütahya basını için çalışmalarımızı birlikte yürüteceğiz.” diye konuştu.

Sağlam, kentin gelişmesine, kalkınmasına ve tanıtılmasına katkı sağlamak üzere basın kuruluşlarının daha güçlü hale getirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini sözlerine ekledi.