DENİZLİ (AA) – AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Batı medeniyetinin Türk milletinin 16 Nisan’da “evet” diyecek olmasını hazmedemediğini belirtti.

Milletvekili Tin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de birçok defa darbe girişiminde bulunanların her türlü maşalarını kullandıklarını, en son FETÖ terör örgütü aracılığı ile 15 Temmuz darbe girişimine kalkıştıklarını ama milletin iradesini hesap edemediklerini ifade etti.

Türk milletinin, Türkiye’yi her zaman dizayn edebileceğini zannedenlerin hesaplarını bozduğuna işaret eden Tin açıklamasında şunlara yer verdi:

“Yıllardır Müslümanlara baskı ve zulüm yapan Batı medeniyeti, dünyaya adalet dağıtan Türkiye’nin zenginleşmesini ve gelişmesini hiçbir zaman istemedi ve yine istemiyor. Onun için milletimizin 16 Nisan’da ‘evet’ diyecek olmasını hazmedemiyorlar.

Küresel güç diye tabir edilen Batı, Müslüman ülkelerde ve Türkiye’de yapılan seçimlerde her zaman dolaylı müdahalelerde bulunarak sonucuna tesir edecek adımlar attı. Ancak bilinmelidir ki Türkiye, yeni yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine milletimizin ‘evet’ oylarıyla geçmesinden sonra o eski karanlık sayfaların tamamını kapatacak ve güçlü Türkiye’yi inşa edecek.”

Bugün Avrupa’nın birçok ülkesinde engellemelerle karşı karşıya kalındığını hatırlatan Tin, “Gelinen nokta gösteriyor ki, yıllardır maşalarının yaptıklarıyla başarılı olamayanlar şimdi sahneye kendileri çıktılar. Biz millet olarak ülkemize saldıran hainleri de, sahiplerini de çok iyi biliyoruz. Kendine demokrat Avrupa’nın özgürlük anlayışı sadece terörizme destek vermekten ibaret. Haçlı zihniyetine asla boyun eğmeyeceğiz ve içimizde fitne ateşi yakmalarına fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizi ekonomik krizlere, milletimizi darbelere mahkum ettirmeyeceğiz. Terör örgütlerine kucak açanlara en güçlü cevabı 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘evet’ oylarımızla vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.