MUĞLA (AA) – Dalyan-Ortaca-Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, “Mart sonu ve mayıs ayında Hindistan’ın turizm yetkililerini, acentelerin üst düzey yöneticilerini ilk defa Muğla Dalyan’da ağırlayıp bölge ve Türkiye tanıtımı yapacağız.” dedi.

Okutur, Dalyan Mahallesi’ndeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, sektörün vasıflı vasıfsız 3 milyon kişiye istihdam sağladığını belirtti.

Almanya ve Hollanda’da son günlerde yaşanan gelişmelere de değinen Okutur, “Her ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden bir Bakan’a yapılan saygısızlık görmezlikten gelinemez.” dedi.

Öfkeyle değil, sağduyuyla hareket edilmesi ve Avrupa’daki halklara hükümetlerinin yanlış bir tutum içinde olduğunun anlatılması gerektiğini ifade eden Okutur, yabancı basın mensuplarının Türkiye’ye davet edilmesini önerdi.

DOKTOB olarak Hindistan destinasyonuyla ilgili önemli bağlantılar yaptıklarını da anlatan Okutur, şöyle konuştu:

“Mart sonu ve mayıs ayında Hindistan’ın turizm yetkililerini, acentelerin üst düzey yöneticilerini ilk defa Muğla-Dalyan’da ağırlayıp, bölge ve Türkiye tanıtımı yapacağız. İnanıyorum ki birkaç yıl içinde Hindistan’dan Türkiye’ye önemli sayıda turist gelecektir.”