Ana sayfa Haber Aydın'da 60 yıllık hastanenin yıkımı başladı

Aydın'da 60 yıllık hastanenin yıkımı başladı

AYDIN (AA) – Nazilli ilçesinde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen devlet hastanesi binasının yıkımına başlandı.

Zafer Mahallesi’nde 60 yıl önce inşa edilen ve 2013 yılında depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan Nazilli Devlet Hastanesinin yıkımı başladı.

Yıkım alanında konuşan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, yıkımın bir ay içerisinde tamamlanacağını belirterek, yıkımın tamamlanmasının ardından alana okul yapılacağını söyledi.

Küçük, “Yıkımına başlanılan eski binalar Sağlık Bakanlığından, eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına devredildi. Binaları depreme dayanıklı raporu olumsuz gelen binaları yıkarak bu araziyi önce boş hale getireceğiz.” dedi.

2000-2002 yıllarında hastanenin müdürlüğünü yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da hastanenin boşaltılmasının ardından uyuşturucu bağımlıların mekanı haline geldiğini ve mahallelinin bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Alıcık, hastanenin yıkılmasının eğitime vereceği katkıyla birlikte aynı zamanda mahalleli için de olumlu bir hizmet olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.

Hastanenin yıkılmasından dolayı duygulandığını aktaran mahalle esnaflarından Kazım Demir ise, “Burada tarih yatıyordu. Hepimizin acı veya tatlı bir anısı geçti burada. Son dönemde uyuşturucu kullanıcılarının mekanı haline gelmişti. Yeni yapılacak hizmet binaları mahallemize katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.