Demokratik Sol Parti İncirliova belediye başkan adayı Ayhan Yener ilk büyük mitingini daha önce belediye başkanlığı yaptığı Acarlar mahallesinde yaptı.

Acarlar tarihinin en kalabalık mitingine ev sahipliği yaptı.

Mitingte konuşma yapan Demokratik Sol Parti İncirliova ilçe başkanı Özge Eser konuşmasında “Koca yürekli insanların bulunduğu, güzel mahallemiz Acarlar sakinlerine sevgi saygı ve selamlarımı iletiyorum. Yaklaşmakta olan 31 Mart seçimleri var. Bu seçimleri Acarlar’ın geleceğini belirleyecek, en önemli seçimlerden birisi. Sizlerin evladı olan, sizin hemşeriniz Ayhan Yener’i aday gösterdik. Acarlar’dan 6 bin oy garanti diyorlar, ben diyorum ki 8.500 seçmenin tamamının oyu ile Ayhan Yener sandıktan çıkacak.

“O daha doğmadan ben DSP’liydim diyor. Ben doğduğumdan beri de o hangi partili belli değil.”

Sayın İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, beş yıldan beri buraya uğramadan, hizmet vermeden başkanlık yaptı. Şimdi buradan, sizlerden destek istiyor. Siz Gürşat Kale’ye mi, Ayhan Yener’e mi destek olacaksınız. Burdan Aytekin bey’e de selam gönderiyorum. O daha doğmadan ben DSP’liydim diyor. Ben doğduğumdan beri de o hangi partili belli değil. Kendisi geçenlerde Erbeyli’de konuştu. “Ben 3 yıl Yahya Orbay’la, 2 yıl Vahit Dede’yle çalıştım. Orada gördüm, yolsuzlukları, yanlışları dedi.” 1999-2004 yılında görevde Şerif Temel vardı. Şimdi soruyorum. O yolsuzlukları Şerif Temel mi yaptı? Yoksa Yahya Orbay veya Vahit Dede mi yaptı?” ifadelerini kullandı.

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener yaptığı konuşmada “

Bugün burada Allah’ın izniyle 7.6 şiddetinde deprem gibi miting yapıyoruz. Bu depremin, bildiğiniz depremden farkı var. Bu deprem uzaktaki Kale’yi yıkıyor. Değerli vatandaşlarım, bana kırgın, kızgın ve gücenmiş olan arkadaşlara sesleniyorum. Hatalarımı telafi için elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum. Bana olan güveninizi sarsmayacağıma namusum üzerine söz veriyorum. Sizlere yepyeni bir dönem, rüya gibi bir 5 yıl teklif ediyorum. Bu görüntü, bu güzellik başka adayda var mı? Onların askerleri paralı, bizimkiler ise gönüllü dostlar.

Biliyorsunuz ki 5 yıl terk edilmişlik yaşadık. Bunu tek biz değil, İncirliova’nın tamamı yaşadı. Yollarımız çamurdan geçilmiyor, araçlar tamirciden çıkmaz oldu. Unuttun mu bunları? Bütün bunlara dur demek için aday oldum.

Acarlar’da birliği sağlar mısınız? Sağlayamaz mısınız? Diye çok soru sordular ama sizde gördünüz. Çalışmalarını sürdüren arkadaşlarımın başarısı sayesinde bütünlüğü, birlikteliği görüyorsunuz.

600 aldığım yere 6 dakika bile çok diyen arkadaşım; Belediyedeki kalene kapanıp, vatandaşlar aranı açacaksın, sonra buraya gelip oy isteyeceksin. Biliyorsunuz belediyemizin karşısındaki Belediye kahvesini satmak istedi, sizlerin direnci ve benim zamanında yaptığım imar düzenlemesi ile satamadı. Ama pusuda bekliyor, yanındaki 2 meclis üyesi arkadaşlarım, Bülent ve Hüseyin arkadaşlarım bizimle oldu ve satılmaması konusunda bize destek oldular. Onları destekleri için kutluyorum.

Son 3 aydır 50 milyon Lira’ya yakın taşınmaz satmasına rağmen, memur maaşlarının yarısını ödeyebiliyor. Ne yaptınız bu paraları. İncirliova’da görkemli bir yatırımda yok. Mühür bize teslim edildiğinde bunları göreceğiz ve hesabını soracağız. Ak Partili, MHP’li arkadaşlarım sizleri kandırmak için Recep Tayyip Erdoğan’ın müziklerini çalıyor. Sizleri bu şekilde kandırmaya çalışıyor. Ama başaramayacak. Mevcut Başkan Gürşat Kale’nin gitmesini istiyorsanız, kararsız arkadaşlarıma sesleniyorum. Adres Ayhan Yener ve arkadaşları, güvercinin altıdır.” ifaderlerini kullandı.